WALLEY

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

FAQ - zajęcia łyżwiarskie

1. Gdzie odbywają się zajęcia łyżwiarskie?

Nasze zajęcia odbywają się w kilku lokalizacjach:

 • w Warszawie (lodowisko Torwar II), całorocznie
 • w Lesznowoli (lodowisko sezonowe), w okresie zimowym
 • w Łodzi (lodowisko Retkinia lub Bombonierka)
 • w Krakowie (hala Cracovia)
 • w Krakowie (lodowisko sezonowe) w okresie zimowym
 • w Skawinie (lodowisko sezonowe) w okresie zimowym
   

2. Czy na zajęcia mogą zapisać się osoby, które nigdy wcześniej nie jeździły na łyżwach?

Tak, jak najbardziej. Osobom uczącym się od podstaw możemy zaproponować naukę w grupie “brązowa od podstaw” lub treningi indywidualne. Sugerujemy kontakt z nami przed zapisaniem się na pierwsze zajęcia.
 

3. Czy do zajęć trzeba się specjalnie przygotować?

Nie, polecamy odwiedzić zakładkę “Ubiór” i tam znajdą Państwo wszystkie informacje dotyczące odpowiedniego stroju na zajęcia.
 

4. Ile kosztują pojedyncze zajęcia?

Koszt pojedynczych zajęć waha się w granicach 30-60 zł. Cena zależna jest w niektórych lokalizacjach od tego, czy są to pierwsze zajęcia, czy kolejne. Najbardziej opłacalne jest wykupienie karnetu na zajęcia, wtedy cena jednostkowych zajęć jest odpowiednio niższa.
 

5. Ile zajęć obejmuje karnet?

W zależności od lokalizacji, oferujemy karnety na 4 oraz 10 zajęć. W Krakowie w cenę zajęć wchodzą rozgrzewki, w Warszawie powrócą one w momencie, kiedy znikną ograniczenia covidowe.
 

6. Co to są zajęcia imitacyjne?

Trening imitacyjny to połączenie zajęć ogólnorozwojowych i specjalistycznego treningu pozalodowego. Zajęcia te mają na celu przygotowanie ciała do ćwiczeń na lodzie i odpowiedniego odwzorowania elementów łyżwiarskich. Podczas zajęć imitacyjnych ćwiczymy w obuwiu (lub bez, w zależności od nawierzchni i wykonywanych ćwiczeń). Trening poprawia koordynację, skoczność, siłę oraz wytrzymałość, ćwiczymy również pamięć mięśniową. Do zajęć wykorzystywane są specjalistyczne akcesoria (spinnery, gumy, piłki sensoryczne, skakanki, rolery).
 

7. Czy można zapisać się na zajęcia indywidualne?

Tak. Treningi indywidualne bardzo dobrze sprawdzają się jako:

 • wprowadzenie w łyżwiarski świat dla najmłodszych dzieci (1-2 lekcje, później polecamy zajęcia grupowe)
 • są świetnym rozwiązaniem dla osób po kontuzjach, dłuższej przerwie, dla kogoś, kto chciałby “dogonić” swoją grupę, dla osób przygotowujących się do zawodów i układających program, dla osób o elastycznym trybie pracy, które mogą przyjść na zajęcia w ciągu dnia.

 

8. Czy honorujecie karty MultiSport?

Nie, nie honorujemy kart partnerskich.
 

9. Co należy zabrać ze sobą na zajęcia?

Na zajęcia należy zabrać ze sobą wygodny ubiór, łyżwy i wodę do picia. W przypadku dzieci niezbędne są rękawiczki, najlepiej pięciopalczaste. Maluchy rozpoczynające swoją przygodę z łyżwami muszą mieć kask oraz grubsze spodnie (będą siadać na lodzie oraz przewracać się).
 

10. Czy jest możliwość zapisania się na zajęcia w trakcie trwania sezonu, czy tylko na początku?

Do naszych zajęć można dołączyć w każdym momencie, pod warunkiem, że mamy jeszcze miejsca w grupach.
 

11. Czy zajęcia odbywają się także w wakacje?

To zależy od lokalizacji. Lodowiska w Krakowie, Łodzi oraz w Skawinie są zamknięte w tym okresie. Warszawa trenuje praktycznie przez cały rok, z miesięczną przerwą, podczas której organizujemy 3-tygodniowy obóz letni. W okresie wakacyjnym grafik zajęć jest zmieniany. Organizujemy również półkolonie.
 

12. W jaki sposób można zapisać się na zajęcia?


13. Nie znam swojego poziomu, do jakiej grupy mam się zapisać?

Prosimy o kontakt telefoniczny z naszymi oddziałami, pomożemy dobrać poziom.


POSZCZEGÓLNE GRUPY WIEKOWE

DZIECI OD 4 DO 12 ROKU ŻYCIA

14. Jakie grupy są do wyboru?

Dla dzieci w tym wieku mamy pełen przekrój grup. Od początkujących (maluchy 4-6, początkujący 7-12) poprzez średniozaawansowane (brązowa +, srebrna) aż po grupę zaawansowaną (złotą).
 

15. Jaki strój obowiązuje na zajęciach?

Na zajęcia najlepszy jest strój sportowy, umożliwiający swobodne przemieszczanie się po tafli, upadanie oraz wstawanie (np. koszulka, polar, na chłodniejszych lodowiskach jeszcze kamizelka lub wygodna sportowa kurtka, rękawiczki, opaska lub czapka, kask w przypadku maluchów 4-6) oraz naostrzony sprzęt łyżwiarski.
 

16. Czy rodzice mogą być obecni na zajęciach?

Rodzice mogą być obecni, jeśli ćwiczą w grupach im dedykowanych. W pozostałych przypadkach zapraszamy na trybuny lub nieco dalej od bandy :)
Doświadczenie uczy, że obecność rodziców rozprasza dzieci, zwłaszcza początkujące maluchy, które nagle są dużo bardziej zmęczone, głodne czy chcące się załatwić…
 

17. Czy organizowane są jakieś inne formy aktywności dla dzieci/ zajęcia tematyczny?

Tak, poza zajęciami grafikowymi organizujemy również imprezy tematyczne: Halloween, Bożonarodzeniową zabawę czy kończącą sezon Fiestę. Poza tym, dwa razy do roku przedstawiamy Państwu ofertę obozów letnich, zimowych oraz półkolonii (na razie tylko w lokalizacji warszawskiej). Informacje na ten temat pojawiają się w “Aktualnościach” oraz zakładce “Obozy”.
 

18. Czy możliwe jest zorganizowanie urodzin na lodzie?

Tak, organizujemy urodziny na lodzie, podczas których zapewniamy godzinne animacje oraz zabawy dostosowane do wieku oraz poziomu uczestników. W kwestii szczegółów, prosimy o kontakt z naszymi oddziałami.


POSZCZEGÓLNE GRUPY WIEKOWE

MŁODZIEŻ I DOROŚLI

 

19. Jakie zajęcia są do wyboru?

Dla młodzieży oraz dorosłych mamy zaplanowane zajęcia na lodzie, a także treningi wszechstronno-imitacyjne, podczas których można przygotować ciało do aktywności łyżwiarskiej.
 

20. Jakie poziomy zaawansowania są dostępne w grupach dla młodzieży i dorosłych?

Podczas każdych zajęć mamy kilka grup młodzieżowo-dorosłych. Poczynając od grupy brązowej od podstaw (zupełne podstawy) poprzez grupę brązową (dla osób jeżdżących wprzód, chcących nauczyć się elementów technicznych), brązową + i srebrną (grupy średniozaawansowane) oraz grupy złotą oraz złotą + (grupy zaawansowane).
 

21. Jaki strój obowiązuje na zajęciach?

Na zajęcia najlepszy jest strój sportowy, dostosowany do temperatury na lodowisku, umożliwiający swobodne poruszanie się (np. koszulka termiczna bluza/polar, w zimniejszych lokalizacjach – sportowa kurtka, spodnie sportowe, legginsy, ewentualnie getry)) oraz naostrzone łyżwy.
 

22. Czy organizowane są jakieś inne formy aktywności dla młodzieży oraz dorosłych / zajęcia tematyczne?

Tak, poza zajęciami grafikowymi organizujemy również imprezy tematyczne: Halloween, Bożonarodzeniową zabawę czy kończącą sezon Fiestę. Poza tym, dwa razy do roku przedstawiamy Państwu ofertę obozów letnich oraz zimowych. Informacje na ten temat pojawiają się w “Aktualnościach” oraz zakładce “Obozy”.

SCHOWAJ

FAQ - opisy grup zaawansowania

Maluchy 4-6 lat

Nauka jazdy na łyżwach od podstaw. Pierwsze kroki, chodzenie, jazda do przodu, stopniowo do tyłu, proste ćwiczenia na dwóch i na jednej nodze.

Dzieci - od podstaw

Nauka od początku do etapu przekładanki przodem, wężyków na dwóch nogach (lub jednej), podstawowa jazdy tyłem, pierwsze jaskółk ii przygotowania do piruetów na 2 nogach.

Dzieci - brązowa

Ćwiczymy crossrolle i półłuki, doskonalą przekładanki przodem i tyłem, trójki skakane, pierwsze piruety, trójki walcowe, różne rodzaje hamowania oraz jazdę tyłem.

Dzieci - brązowa +

Opanowana przekładanka tyłem, dzieci zaczynają skakać Salchowa i Toeloopa, ćwiczą trójkę przodem wewnątrz/tyłem zewnątrz i trójkę przodem zewnątrz/tyłem wewnątrz, doskonalą półłuki tyłem.

Dzieci - srebrna

Opanowany Salchow, Toeloop, piruet stany i siadany, dzieci uczą się pozostałych skoków oraz trójek podwójnych.

Dzieci - złota

Opanowane nazewnictwo, dzieci uczą się połączeń elementów, doskonalą piruety, technikę jazdy, skoki pojedyncze, 1A oraz podwójne.

Młodzież/dorośli - od podstaw

Nauka jazdy na łyżwach od zupełnych podstaw. Dla osób, które mają na sobie łyżwy pierwszy raz lub które nie czują się w nich pewnie.

Młodzież/dorośli - brązowa

Nauka jazdy na łyżwach od podstaw dla osób, które umieją się przemieszczać do przodu i chciałyby się nauczyć czegoś więcej. Ćwiczenia w jeździe przodem, nauka jazdy do tyłu, wstęp do przekładanki, proste ćwiczenia na łukach, hamowanie.

Młodzież/dorośli - brązowa +

Opanowana jazda w przód, zmiany kierunku, hamowanie, pewniejsze odbicie i podstawowa jazda tyłem. Nauka przekładanki tyłem i przodem, wstęp do trójek i trójki skakanej, wejścia do piruetu, różnych rodzajów hamowania, nabieranie prędkości.

Młodzież/dorośli - srebrna

Opanowana przekładanka tyłem, trójki pojedyncze przodem i tyłem, trójka skakana oraz nauka Toeloopa i Salchowa, wejście do piruetu stanego. Nauka trójek podwójnych przodem i tyłem, mohawków, choctawów, prostych rozjazdów. Nauka piruetu stanego.

Młodzież/dorośli – srebrna +

Opanowane wykonywanie wszystkich prostych trójek oraz prostych najazdów do skoków, które były ćwiczone w grupie srebrnej. Nauka pozostałych skoków pojedynczych, wprowadzenie do zwrotów, trójek odwrotnych i choctawów. Łączenie prostych kroków w dłuższe sekwencje. Doskonalenie piruetu stanego. Nauka piruetu rotacyjnego oraz siadanego.

Młodzież/dorośli - złota

Opanowane skoki pojedyncze, różne rodzaje trójek, płynne przejście z przekładanki przodem do przekładanki tyłem, efektywne odbicie, piruet stany i wejście do piruetu siadanego. Nauka różnych rodzajów piruetów w podstawowych pozycjach oraz w podstawowych pozycjach ze zmianą nogi, połączenia elementów, duży nacisk na technikę jazdy i tempo, wykończenie elementów. Zwroty i pętlice. Doskonalenie skoków pojedynczych z różnych wejść.

Młodzież/dorośli - złota +

Opanowane nazewnictwo elementów i umiejętność połączenia ich w sekwencję, dobra technika jazdy, znajomość wejść do poszczególnych skoków oraz piruetów. Nauka zwrotów odwrotnych, długich sekwencji elementów, skoków podwójnych i 1A, wariacji na temat piruetów.

SCHOWAJ

FAQ - aplikacja mobilna Walley

1) Mam zarezerwowane zajęcia w systemie, jak odbywa się płatność?

Są dwie możliwości:

 • płatność on-line (zachęcamy)
 • płatność gotówką lub kartą przed zajęciami

Pierwsza opcja jest szybsza - na miejscu trzeba się tylko odznaczyć przy stanowisku “checkpoint” lub u trenera na lodzie… i gotowe! W przypadku drugiej opcji, należy się udać do naszej recepcji, gdzie przyjmiemy płatność i w systemie zaznaczymy obecność na zajęciach.

2) Czy można odwołać swoją rezerwację?

Tak, oczywiście. Każdą rezerwację można odwołać bezkosztowo:

 • Jeżeli zajęcia rozpoczynają się przed godziną 12:00, to odwołać je można do godziny 21:00 dnia poprzedniego.
 • Jeżeli zajęcia rozpoczynają się po godzinie 12:00, to odwołać je można do godziny 9:00 tego samego dnia.

Po tym czasie wejście jest pobierane z karnetu i nie ma możliwości jego anulowania.

3) Czemu nie mogę odwołać rezerwacji tuż przed zajęciami?

Bardzo poważnie podchodzimy do postawionych przed nami zadań i zobowiązań. Nie chcemy, żeby w ostatnim momencie instruktor odwołał Państwu umówione wcześniej zajęcia lub nie dotarł na zajęcia grupowe. Sami również nie odwołujemy naszym instruktorom zajęć w ostatniej chwili, szanując ich czas i chcąc, żeby mieli długofalową perspektywę pracy z nami. Równocześnie pozostawiamy Państwu bufor czasowy na odwołanie zajęć w sytuacjach tego wymagających.

4) Co w sytuacji, kiedy limit zgłoszeń do mojej grupy został już wyczerpany?

Po pierwsze - warto sprawdzić, czy mają Państwo ustawiony swój aktualny poziom (dostępne w zakładce “Edytuj dane”). Jeśli tak, a w dalszym ciągu limit zgłoszeń do grupy jest wyczerpany, można sprawdzać, czy ktoś odwoła rezerwację.

Polecamy sprawdzać stan zapisów w aplikacji pod tym kątem. Jeśli macie Państwo wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z nami:

 • Warszawa: +48 502 648 237
 • Kraków/Skawina: + 48 606 355 300

5) Czy jeśli uczęszczam na zajęcia razem z dziećmi, to muszę zakładać im oddzielne konta?

Nie, z myślą o takich przypadkach stworzyliśmy opcję “podpięcia” niepełnoletnich dzieci pod konto rodzica/opiekuna. W ustawieniach profilu prosimy o wybranie opcji “dodaj nowego kursanta” i wypełnienie danych kolejnej osoby.

6) Czy po początkowym określeniu swojego poziomu w systemie można go zmienić?

Tak, oczywiście. Każdorazowo jest to możliwe w ustawieniach, jednak nie wpływa to na dokonane przed tą zmianą rezerwacje zajęć. Po zmianie grupy w zakładce “Edytuj dane” należy anulować przyszłe rezerwacje zajęć i zarezerwować je ponownie.

7) Aplikacja mi się zawiesza, nie mogę się zapisać na zajęcia.

Sugerujemy spróbować następujących działań:

 • sprawdzić, czy mamy aktualne oprogramowanie na telefonie
 • sprawdzić, czy zainstalowana jest aktualna wersja aplikacji (co jakiś czas dostępne są nowe aktualizacje)
 • zamknąć i włączyć aplikację ponownie
 • zrestartować telefon (np. na iPhone tzw. “twardy reset”)

Jeśli wszystkie te działania nie pomogą, prosimy o zarejestrowanie się w wersji desktopowej na komputer: konto.walley.pl

8) Od kiedy ważny jest mój karnet?

Ważność karnetu liczona jest od dnia zakupu karnetu. W przypadku, kiedy mamy na koncie dwa lub więcej karnetów o różnych terminach ważności, musimy wybrać, z którego karnetu chcemy zarezerwować zajęcia.

9) Czy karnety się sumują?

Nie. W zakładce “Home” na swoim koncie widzimy łączną liczbę wejść (np. 4 i 10 - w sumie 14 wejść) w ramach jednego rodzaju karnetów. Nie znaczy to, że karnety się sumują. Każdy karnet ma swój odrębny termin ważności.

SCHOWAJ

Niektóre obszary Walley.pl mogą wykorzystywać cookies. Kontynuowanie przeglądania bez zmiany dotychczasowych ustawień oznacza wyrażenie zgody na używanie plików cookies. Dowiedz się więcej.